Jobs-Robot: chytrý mechanismus vyhledávání práce.
Porovnání standardního hledání práce s Jobs-Robotem.
Standartni
Aby nabídka práce byla zveřejněna na pracovních portálech, musí zaměstnavatel nejen provést složitou registraci, ale také musí zaplatit poměrně velkou částku za každý inzerát – v některých případech až tisíce korun – a jeho nabídka navíc bude zveřejněna pouze omezenou dobu. Kvůli tomu je i na těch největších pracovních webech jenom zlomek volných míst, která ve skutečnosti jsou na pracovním trhu.
S Jobs-Robotem
Jobs-Robot hledá volná místa na stránkách zaměstnavatelů sám a díky svému vyhledávacímu algoritmu najde i ty nabídky práce, které jsou prakticky neveřejné a z toho důvodu velmi lákavé. Během scanningu zaměstnavatelů Jobs-Robot ignoruje weby prostředníků: blokuje pracovní agentury, inzertní weby, úřady práce a agregátory pracovních nabídek.
Které weby Jobs-Robot prohledává?
Jobs-Robot hledá nabídky práce pouze na webech zaměstnavatelů, a to bez rozdílu, zda je zaměstnavatelem firma, úřad nebo nezisková organizace.
Přibližný seznam subjektů, kde pro vás Jobs-Robot může hledat práci:
– úřady, státní podniky, oficiální stránky měst, obcí a krajů
– firmy, banky, korporace a jiné komerční subjekty
– nemocnice, divadla, neziskové organizace, družstva, školy
Které weby má Jobs-Robot zakázáno prohledávat?
Hlavním cílem Jobs-Robota je hledat výhradní nabídky práce. To znamená ty, které nenajdete nikde jinde. Proto je ve vyhledávacím algoritmu seznam webových stránek, které Jobs-Robot nenavštěvuje a neprohledává:
– pracovní agentury a úřady práce
– inzertní portály
– portály prostředníků, kde zaměstnavatelé sami inzeruji volná místa
– sociální sítě a vyhledávače
– agregátory nabídek práce