Počet nezaměstnaných v Praze klesl.

Od ledna do konce srpna, počet nezaměstnaných v Praze klesl o cca. 8,3 tis. lidí. Nejčastějším důvodem pryč z evidence nezaměstnaných bylo, aby jejich práce – to platilo pro zhruba 47 procent.

Podle názoru manažera týmu. Komunikace, propagace a spolupráce na trhu práce partnerů Wup Paul Lulka, na základě analýzy pracovních míst a registru nezaměstnanosti lze odhadnout, že míra nezaměstnanosti v regionu je stále méně a méně závislá na sezónních prací.

– V posledních letech, kdy poměrně významnou roli v ekonomické struktuře regionu hráli zemědělství a dočasné stavební práce, jsme mohli vidět velmi jasně sezónní výkyvy – vždy rostoucí nezaměstnanost v časném podzimu a pokles v pozdních jarních měsíců. V současné době pokles trend v počtu nezaměstnaných je trvalé. Za každý měsíc letošního roku, nezaměstnanost klesá, což ve velkém schématu platí pro všechny okresy kraje – řekl Blín.

Dodal, že i navzdory jasnému poklesu vlivu sezónních prací na nezaměstnanost, je třeba vzít v úvahu možný mírný nárůst počtu nezaměstnaných v příštích 2-3 měsíců.

Přesto většina nezaměstnaných je v okresech severu kraje. Stále tam, kde zemědělství hraje v místní ekonomice obrovskou roli, je i nadále nižší úroveň skryté nezaměstnanosti – poznamenal blín.

Stále více a více zaměstnavatelů jsou hlášeny nabídnout nová pracovní místa. Od počátku roku 2016. To bylo 31.000. platidlo – asi šest tisíc. více než loni. Největší poptávka po nových pracovních místech a umístí profesionální aktivace ohlášené soukromých podnikatelů – to bylo 79 procent. všechny nabídky.

Osm měsíců roku 2016 největší poptávka byla pro: servisní a prodejní dělníků, průmyslových dělníků a řemeslníků, administrativní pracovníci, osoby, které vykonávají jednoduché úlohy, operátory strojů a montérů a techniků a odborníků v různých průmyslových odvětvích.

Jako zvýraznění blín, je stále velkým problémem v regionu je nesoulad kvalifikace uchazečů s potřebami zaměstnavatelů. – Více než polovina nezaměstnaných v naší provincii je osoba, nebo bez jakýchkoliv odborných kvalifikací nebo bez praxe – argumentoval.

Specialisté potřebují m. V roce. Průmysl dopravních prostředků, logistické, zdravotnické, stavební, kovové-casting.

Podle výzvou volajícího v tomto ohledu čeká odborné školy, instituce poskytující další vzdělávání a pracovní úřady, které tréninkem, zaměřené na umístění nebo udělení o školení by měla ovlivňovat lepší kvalifikaci a odpovídající dovednosti jednotlivců v evidenci nezaměstnaných, ke skutečným potřebám trhu.

Letos s podporou okresní pracovních m. V roce. ve formě stáží, školení, veřejných prací a intervenční prací, již využilo v regionu cca. 19,5 tis. nezaměstnaní – asi čtyři tisíce více než loni. Nejvíce populární forma podpory byly stáže u zaměstnavatelů.