Nabídka práce. Hledáme spolehlivé řidiče/řidičky B/C.

Pracovní místo řidiče je určeno k přepravě osob. Typ vozidla určuje povahu práce řidiče. Jinak rád pracoval jako řidič kamionu, jinak autobusu a dokonce taxi. Odlišné od toho v práci každého jednotlivého řidiče by měly být 3 etapy: kontrolu technického stavu vozidla před zahájením práce, bezpečnou přepravu osob nebo zboží, kontrolu technického stavu vozidla na konci teto jízdy.

Povolaní, zejména v případě mezinárodní dopravy je spojené s dlouhými cestami, což znamená, že řidič je nucen v souladu s omezeními na pracovat mimo domov, může být několik dni. Jeho domem se stává kabina vozu, který tráví většinu času. Povolaní je spojené s časovým tlakem a vysokou nervozitou. Místem kabiny řidiče je teplota auta. Hluk, vibrace, výpary, jízda na koni v provozu, variabilní osvětlení a potřeba dlouhý pobyt mimo domov – nejproblematičtější faktory v této profesi. Monotónnost rutiny vyžaduje jak soustředění na podmínkách cestovních. Do nejdůležitější vlastnosti, které charakterizují ovladače patří: rychlé reflexy, vnímavost, schopnost soustředit se a pozornost, odolnost proti monotónnosti a pevnostní vlastností. Pomocné patří: dobra orientace v oblasti, dobra paměť, prostorová představivost a technické dovednosti. Práce v této profesi vyžaduje vysokou emocionální odolnost.
Řidičem auta může to být prakticky kdokoli z nás. Nicméně, za účelem výkonu tohoto povolání musí splňovat určitá kritéria. Za prvé, měli byste mít řidičský průkaz „B“, znalost zákonů a pravidel silničního provozu a mají-li platné zdravotní a psychologické vyšetření. Osoby zapojené profesionálně do řídících vozů jsou obvykle taxikáři, kurýři nebo dodávky zboží. Nabídka práce řidiče je spojena s častým kontaktům s lidmi. Toto, podle pořadí, s sebou nese riziko konfliktu, a to zejména při autonehodě nebo zátarasy. To je důvod, proč řidiči jsou zodpovědné za hladký a bezpečný průběh kurzu a dodání zboží. Pracovní řidiči jsou často daleko cesty bez ohledu na to, co během dne nebo v noci, povětrnostních podmínek, apod. To je také riziko vzniku různých typů onemocnění: spojených s příliš dlouhým seděním, degenerace a onemocnění kloubů, riziko častých nachlazení, únavu očí. Takže ať už práce Řidiče osobního automobilu je opravdu tak atraktivní i přes jeho individuální charakter? Nebo krátkodobé pobyty v tuzemsku i výše uvedených hledisek zase je tato práce atraktivní? Určitě rodinné situace každého z nás jsou různé a stojí za zvážení. Posuďte sami.